Procés d'Escolarització Curs 2017-2018

 

ADSCRIPCIONS ILLA DE MALLORCA

ADSCRIPCIONS DE CENTRES CONCERTATS DE PRIMÀRIA A CENTRES CONCERTATS DE SECUNDÀRIA

MUNICIPI

CC Primària

CC ESO

PALMA

BALMES

CORPUS CHRISTI

NTRA. SRA. ESPERANZA

SANT JOSEP OBRER II

SANT FRANCESC D’ASSÍS (07003444)

SANT FRANCESC

SANT VICENÇ DE PAÜL (es Coll d’en Rabassa)

LLADÓ (es Coll d’en Rabassa)

 

ADSCRIPCIONS DELS CENTRES D’EDUCACIÓ PRIMÀRIA ALS INSTITUTS D’ENSENYAMENT SECUNDARI

MUNICIPI

CEIP/CP

IES

ALARÓ

Vegeu Binissalem

ALCÚDIA

PORTA DES MOLL (Alcúdia)

S’ALBUFERA (Port d’Alcúdia)

ALCÚDIA

NORAI (Port d’Alcúdia)

S’HORT DES FASSERS (Alcúdia)

PORT D’ALCÚDIA

ALGAIDA

Vegeu Llucmajor

ANDRATX

ELS MOLINS (s’Arracó)

ES VINYET (Andratx)

SES BASSETES (Port d’Andratx)

XALOC (Peguera) també adscrit a l'IES CALVIÀ

BALTASAR PORCEL

ARIANY

Vegeu Sineu

ARTÀ

MESTRE GUILLEM GALMÉS (Sant Llorenç des Cardassar)

NA CARAGOL

SANT MIQUEL (Son Carrió)

LLORENÇ GARCIAS I FONT

BINISSALEM

BARTOMEU ORDINES (Consell)

BINISSALEM (Binissalem)

PERE ROSELLÓ I OLIVER (Alaró)

ROBINES (Binissalem)

BINISSALEM

BÚGER

Vegeu Sa Pobla

BUNYOLA

Vegeu Esporles, Sóller i Palma Nord

 

CALVIÀ

BENDINAT (Bendinat)

BENDINAT*

JAUME I (Palmanova)

SON CALIU (Son Caliu)

CAS SABONERS (Magaluf)

SON FERRER**

PUIG DE SA MORISCA (Santa Ponça) També té adscripció a l’IES CALVIÀ

SON FERRER

GALATZÓ (es Capdellà)

CALVIÀ

PUIG DE SA GINESTA (Santa Ponça)

SES QUARTERADES (Calvià)

SES ROTES VELLES (Santa Ponça)

XALOC (Peguera) també adscrit a l’IES BALTASAR PORCEL (Andratx)

*L’IES Bendinat només disposarà de servei de transport escolar pels alumnes residents a Palmanova o àrea més propera al centre dins la zona A descrita a l’annex 3 d’aquesta Resolució.

** L’IES Son Ferrer només disposarà de servei de transport escolar pels alumnes residents a Magalluf o àrea més propera dins la zona B descrita a l’annex 3 d’aquesta Resolució.

CAMPANET

Vegeu Sa Pobla

CAMPOS

 

COLÒNIA DE SANT JORDI (Colònia de Sant Jordi)

JOAN VENY I CLAR (Campos)

SES SALINES (Ses Salines)

DAMIÀ HUGUET

CAPDEPERA

 

S’ALZINAR (Capdepera)

S’AUBA (Cala Rajada)

CAPDEPERA

CONSELL

Vegeu Binissalem

COSTITX

Vegeu Sineu

DEIÀ

Vegeu Sóller

ESPORLES

 

GABRIEL COMAS I RIBAS (Esporles)

GABRIEL PALMER (Estellencs)

GASPAR SABATER (Palmanyola) té adscripció voluntària als IES de Palma Nord.

NICOLAU CALAFAT (Valldemossa)

JOSEP FONT I TRIAS

 

ESTELLENCS

Vegeu Esporles

FELANITX

INSPECTOR JOAN CAPÓ (Felanitx)

MIGJORN (Cas Concos)

REINA SOFÍA (s’Horta)

S’ALGAR (Portocolom)

FELANITX

INCA

ES PUIG (Lloseta)

ES PUTXET (Selva)

ES TORRENTET (Biniamar)

LLEVANT (Inca)

MIQUEL DURAN I SAURINA (Inca)

MONTAURA (Mancor de la Vall)

PONENT (Inca)

SES ROQUES (Caimari)

BERENGUER D’ANOIA

PAU CASESNOVES

LLORET DE VISTALEGRE

Vegeu Sineu

LLOSETA

Vegeu Inca

LLUBÍ

Vegeu Sineu

LLUCMAJOR

PARE BARTOMEU POU (Algaida)

REI JAUME III (Llucmajor)

SA MARINA DE LLUCMAJOR (Llucmajor)

LLUCMAJOR

BADIES (Badia Gran)

S’ALGAR (s’Arenal)

SON VERÍ (s’Arenal)

URBANITZACIONS (Badia Gran)

S’ARENAL

MANACOR

ES CANYAR (Manacor)

JAUME VIDAL I ALCOVER (Manacor)

MESTRE PERE GARAU (Son Macià)

MOLÍ D’EN XEMA (Manacor)

SIMÓ BALLESTER (Manacor)

MANACOR

MOSSÈN ALCOVER

MITJÀ DE MAR (Porto Cristo)

SES COMES (Porto Cristo)

TALAIOT (s’Illot - Cala Morlanda)

PORTO CRISTO

MANCOR DE LA VALL

Vegeu Inca

MARIA DE LA SALUT

Vegeu Sineu

MARRATXÍ

BLANQUERNA (es Pont d’Inca)

NOVA CABANA (es Pont d’Inca)

SES CASES NOVES (es Pont d’Inca Nou)

MARRATXÍ

GABRIEL JANER MANILA (es Pla de na Tesa)

MIQUEL COSTA I LLOBERA (Pòrtol)

SON FERRIOL (Son Ferriol) té adscripció múltiple als IES de Palma Nord

SANT MARÇAL

MONTUÏRI

Vegeu Porreres

MURO

GUILLEM BALLESTER I CERDÓ (Muro)

ALBUHAIRA

PALMA CAN PASTILLA

CAN PASTILLA

ELS TAMARELLS (s’Arenal)

ES PIL·LARÍ

SA CASA BLANCA

SANT JORDI

S’ARANJASSA

LA RIBERA

PALMA CENTRE

AINA MOLL I MARQUÉS (Palma)

EL TERRENO (Palma)

GÈNOVA (Gènova)

REI JAUME I (Palma)

SANTA CATALINA (Palma)

SON PISÀ (Palma) té adscripció múltiple als IES de Palma Ponent

JOAN ALCOVER

POLITÈCNIC

RAMON LLULL

PALMA LLEVANT

 

CAMILO JOSÉ CELA (Palma)

ES MOLINAR, INFANT FELIP (Palma)

ANTONI MAURA

LA SOLEDAT (Palma)

AURORA PICORNELL

GABRIEL VALLSECA (Palma)

JOAN CAPÓ (Palma)

ES PONT (Palma)

RAFAL VELL (Palma)

JOSEP SUREDA I BLANES

ALEXANDRE ROSELLÓ (Palma)

COLL D’EN RABASSA

PINTOR JOAN MIRÓ (Palma)

FRANCESC DE BORJA MOLL

PALMA NORD

CAS CAPISCOL (Palma)

DE PRÀCTIQUES (Palma)

ES SECAR DE LA REAL (es Secar de la Real)

ESTABLIMENTS (Establiments)

FELIP BAUÇÀ (Palma)

GASPAR SABATER (Palmanyola) té adscripció a l’IES JOSEP FONT I TRIAS, d’Esporles.

MARIA ANTÒNIA SALVÀ (Son Sardina)

MESTRE COLOM (Bunyola) té adscripció a l’IES GUILLEM COLOM CASASNOVAS, de Sóller.

MIQUEL COSTA I LLOBERA (Palma)

PUIG DE NA FÀTIMA (Puigpunyent)

SON FERRIOL té adscripció a l’IES SANT MARÇAL de Marratxí.

SON OLIVA (Palma)

JOAN MARIA THOMÀS

 

JOSEP MARIA LLOMPART

 

MADINA MAYURQA

 

SON PACS

PALMA PONENT

ANSELM TURMEDA (sa Vileta)

MARIAN AGUILÓ (Palma)

SON ANGLADA (sa Vileta)

SON QUINT (sa Vileta)

SON SERRA (sa Vileta)

SON PISÀ (Palma) té adscripció múltiple als IES de Palma Centre

EMILI DARDER

 

GUILLEM SAGRERA

PALMA TREN

ESCOLA GRADUADA (Palma)

JAFUDÀ CRESQUES (Palma)

SANTA ISABEL (Palma)

SON CANALS (Palma)

ARXIDUC LLUÍS SALVADOR

 

SES ESTACIONS

PALMA VIVERO

MIQUEL PORCEL (Palma)

JUNÍPER SERRA

SON RULLAN (Palma)

SON RULLAN

ES VIVERO (Palma)

RAFAL NOU (Palma)

SA INDIOTERIA (sa Indioteria)

VERGE DE LLUC (Palma)

JUNÍPER SERRA

 

SON RULLAN

PETRA

Vegeu Sineu

POLLENÇA

JOAN MAS (Pollença)

MIQUEL COSTA I LLOBERA (Pollença)

GUILLEM CIFRE DE COLONYA

MIQUEL CAPLLONCH (Port de Pollença)

PORT DE POLLENÇA (Port de Pollença)

CLARA HAMMERL

PORRERES

ES CREMAT (Vilafranca de Bonany)

ESCOLA NOVA (Porreres)

JOAN MAS I VERD (Montuïri)

PORRERES

PUIGPUNYENT

Vegeu Palma Nord

SA POBLA

ELS MOLINS (Búger)

LLORENÇ RIBER (Campanet)

SA GRADUADA (sa Pobla)

SON BASCA (sa Pobla)

TRESORER CLADERA (sa Pobla)

VIALFÀS (sa Pobla)

CAN PEU BLANC

SANT JOAN

Vegeu Sineu

SANT LLORENÇ DES CARDASSAR

Vegeu Artà i Son Servera

SANTA EUGÈNIA

Vegeu Santa Maria del Camí

SANTA MARGALIDA

ELEONOR BOSCH

VORAMAR (Can Picafort)

SANTA MARGALIDA

SANTA MARIA DEL CAMÍ

MELCIOR ROSELLÓ I SIMONET (Santa Maria del Camí)

MESTRE GUILLEMET (Santa Eugènia)

SANTA MARIA

SANTANYÍ

BLAI BONET

CALONGE (Calonge)

MARE DE DÉU DE LA CONSOLACIÓ (s’Alqueria Blanca)

SANTA MARIA DEL MAR (Cala d’Or)

SANTANYÍ

SELVA

Vegeu Inca

SENCELLES

Vegeu Sineu

SES SALINES

Vegeu Campos

SINEU

ANTÒNIA ALZINA (Lloret)

CAN BRIL (Sencelles)

DURAN ESTRANY (Llubí)

GUILLEM FRONTERA PASCUAL (Ariany)

JUNÍPER SERRA (Petra)

MARIA DE LA SALUT (Maria de la Salut)

NADAL CAMPANER ARROM (Costitx)

RODAMILANS (Sineu)

SON JUNY (Sant Joan)

SINEU

SÓLLER

ES FOSSARET

ES PUIG

MESTRE COLOM (Bunyola) té adscripció voluntària als IES de Palma Nord.

ROBERT GRAVES (Deià)

GUILLEM COLOM CASASNOVAS

SON SERVERA

JAUME FORNARIS I TALTAVULL

NA PENYAL (Cala Millor)

PUNTA DE N’AMER (sa Coma)

PUIG DE SA FONT

VALLDEMOSSA

Vegeu Esporles

VILAFRANCA DE BONANY

Vegeu Porreres

 

ADSCRIPCIONS DE CENTRES CONCERTATS DE PRIMÀRIA A INSTITUTS D'EDUCACIÓ SECUNDÀRIA

MUNICIPI

CC

IES

INCA

BEATA FRANCINAINA CIRER (Inca)

BERENGUER D’ANOIA

PAU CASESNOVES

MURO

SANT FRANCESC D’ASSÍS

ALBUHAIRA

PORRERES

VERGE DE MONTISION

PORRERES

ADSCRIPCIONS ILLA D'EIVISSA

ADSCRIPCIONS DELS CENTRES D'EDUCACIÓ PRIMÀRIA ALS INSTITUTS D'ENSENYAMENT SECUNDARI

MUNICIPI

CEIP

IES

EIVISSA

CAN CANTÓ

SA COLOMINA

CAN MISSES també té adscripció a l’IES ISIDOR MACABICH

CAS SERRES

POETA VILLANGÓMEZ també té adscripció a l’IES SANTA MARIA

SA BODEGA

POETA VILLANGÓMEZ també té adscripció a l’IES SA COLOMINA

SANTA MARIA D’EIVISSA

PORTAL NOU

SA GRADUADA (Eivissa)

PUIG D’EN VALLS (Santa Eulària des Riu)

SA BLANCA DONA

SA BLANCA DONA

S’OLIVERA (Santa Eulària des Riu)

CAN MISSES també té adscripció a l’IES SA COLOMINA

ISIDOR MACABICH

NOSTRA SENYORA DE JESÚS (Santa Eulària des Riu)

SANT RAFEL (Sant Antoni de Portmany) també té adscripció a l’IES QUARTÓ DE PORTMANY i a l’IES SA SERRA

SANT ANTONI DE PORTMANY

BUSCASTELL

QUARTÓ DE PORTMANY

 

SA SERRA

CAN COIX

CERVANTES

GUILLEM DE MONTGRÍ

SANT ANTONI DE PORTMANY

SANT MATEU DE BAIX també té adscripció a l’IES BALÀFIA

SANT RAFEL també té adscripció a l’IES ISIDOR MACABICH

SANTA AGNÈS

VARA DE REY

Vegeu també Eivissa i Sant Joan de Llabritja

SANT JOAN DE LABRITJA

BALANSAT

BALÀFIA

LABRITJA

SANT MATEU (Sant Antoni de Portmany) també té adscripció a l’IES SA SERRA i a l’IES QUARTÓ DE PORTMANY

SANTA GERTRUDIS (Sant Antoni de Portmany)

TORRES DE BALÀFIA

SANT JOSEP DE SA TALAIA

CAN GUERXO

ALGARB

CAN RASPALLS

SANT JORDI (Sant Jordi de Ses Salines)

ES VEDRÀ

SANT AGUSTÍ

L’URGELL

SANTA EULÀRIA DES RIU

SANT CIRIAC

XARC

SANTA EULÀRIA

SANT CARLES

QUARTÓ DEL REI

VENDA DE ARABÍ

Vegeu també Eivissa

ADSCRIPCIONS ILLA DE FORMENTERA

ADSCRIPCIONS DELS CENTRES D'EDUCACIÓ PRIMÀRIA ALS INSTITUTS D'ENSENYAMENT SECUNDARI

MUNICIPI

CEIP

IES

FORMENTERA

EL PILAR (el Pilar de la Mola)

MARC FERRER

MESTRE LLUÍS ANDREU (Sant Francesc de Formentera)

SANT FERRAN (Sant Ferran de ses Roques)

ADSCRIPCIONS ILLA DE MENORCA

ADSCRIPCIONS DELS CENTRES D'EDUCACIÓ PRIMÀRIA ALS INSTITUTS D'ENSENYAMENT SECUNDARI

MUNICIPI

CEIP

IES

ALAIOR

INSPECTOR DOCTOR COMAS CAMPS

JOSEP MIQUEL I GUARDIA

FRANCESC D’ALBRANCA (es Migjorn Gran)

MESTRE DURAN

CIUTADELLA

JOAN BENEJAM

JOSEP MARIA QUADRADO

 

MARIA ÀNGELS CARDONA

MARGALIDA FLORIT

MARE DE DÉU DEL TORO

PERE CASASNOVAS

PINTOR TORRENT

ES CASTELL

Vegeu Maó

ES MERCADAL

Vegeu Ferreries

ES MIGJORN GRAN

Vegeu Alaior

FERRERIES

CASTELL DE SANTA ÀGUEDA

BIEL MARTÍ

FORNELLS (Fornells)

MARE DE DÉU DEL TORO (es Mercadal)

MAÓ

ÀNGEL RUIZ I PABLO (es Castell)

CAP DE LLEVANT

 

JOAN RAMIS I RAMIS

 

PASCUAL CALBÓ I CALDÉS

ANTONI JUAN ALEMANY

MARE DE DÉU DE GRÀCIA

MARE DE DÉU DEL CARME

MARIA LLUÏSA SERRA

MATEU FONTIRROIG

SA GARRIGA

SA GRADUADA

SANT LLUÍS (Sant Lluís)

TRAMUNTANA

SANT LLUÍS

Vegeu Maó

 

ADSCRIPCIÓ DIRECTA AULES UECCO

MUNICIPI

CEIP

IES

CIUTADELLA

CEIP PERE CASASNOVES – E.E.: Educació Bàsica

IES JOSEP MARIA QUADRADO – E.E.: Educació Bàsica

MAÓ

CEIP MARE DE DÉU DEL CARME – E.E.: Educació Bàsica

Instituts de Maó que imparteixen E.E.: Educació Bàsica