Torna

Calendari Laboral

PDF  Resolució del conseller d'Economia i Competitivitat de 22 de gener de 2014 de correcció d'erros advertits en la Resolució del conseller d'Economia i Competitivitat de 29 de novembre de 2013, publicada en el BOIB núm. 169, de 7 de desembre de 2013, núm. d'edicte 22590

 

PDF Resolució del conseller d'Economia i Competitivitat de 29 de novembre de 2013 per la qual es fa públic el calendari laboral general i local per a l'any 2014 en l'àmbit de les Illes Balears

 

PDF Acord del Consell de Govern d'11 d'octubre de 2013 pel qual s'aprova el calendari de festes per a l'any 2014 en l'àmbit de les Illes Balears

 

 

 

1. Festes d’àmbit general de la comunitat autònoma de les Illes Balears

1 de gener

Cap d’Any

Dimecres

6 de gener

Epifania del Senyor

Dilluns

1 de març

Dia de les Illes Balears

Dissabte

17 d’abril

Dijous Sant

Dijous

18 d’abril

Divendres Sant

Divendres

1 de maig

Festa del Treball

Dijous

15 d’agost

Assumpció de Maria

Divendres

1 de novembre

Tots Sants

Dissabte

6 de desembre

Dia de la Constitució

Dissabte

8 de desembre

Immaculada Concepció

Dilluns

25 de desembre

Nadal

Dijous

26 de desembre

Segona festa de Nadal

Divendres

 

 

2. Festes d’àmbit local

2.1. Illa de Mallorca

 

 

 

ALARÓ

17 de gener: Sant Antoni

 

21 d’abril: segona festa de Pasqua

 

 

ALCÚDIA

2 de juliol: Mare de Déu de la Victòria

 

25 de juliol: Sant Jaume

 

 

ALGAIDA I RANDA

16 de gener: Sant Honorat

 

25 de juliol: Sant Jaume

Pina

17 de gener: Sant Antoni Abat

 

26 de setembre: Sant Cosme i Sant Damià

 

 

ANDRATX

21 d’abril: Dilluns de Pasqua

 

30 de juny: Sant Pere

Port d’Andratx

21 d’abril: Dilluns de Pasqua

 

16 de juliol: Mare de Déu del Carme

s’Arracó

21 d’abril: Dilluns de Pasqua

 

28 d’agost: Sant Agustí

 

 

ARIANY

17 de gener: Sant Antoni

 

1 de setembre: segona festa patronal

 

 

ARTÀ

17 de gener: Sant Antoni Abat

 

6 d’agost: Sant Salvador

Colònia de Sant Pere

17 de gener: Sant Antoni Abat

 

21 d’abril: Dilluns de Pasqua

 

 

BANYALBUFAR

25 de juliol

 

8 de setembre

 

 

BINISSALEM

25 de juliol: Sant Jaume

 

26 de setembre: sa Vermada

 

 

BÚGER

21 d’abril: Dilluns de Pasqua

 

30 de juny: Sant Marçal

 

 

BUNYOLA

21 d’abril: Dilluns de Pasqua

 

5 d’agost: Mare de Déu de les Neus

 

 

CALVIÀ

21 d’abril: segona festa de Pasqua

 

24 de juny: Sant Joan

es Capdellà

21 d’abril: segona festa de Pasqua

 

16 de juliol: Mare de Déu del Carme

 

 

CAMPANET

22 d’abril: Romeria de Sant Miquel

 

29 de setembre: Sant Miquel

 

 

CAMPOS

9 de gener: Sant Julià i Santa Basilissa

 

16 d’octubre: Fira d’Octubre

 

 

CAPDEPERA

17 de gener: Sant Antoni Abat

 

16 de juliol: Mare de Déu del Carme

 

 

CONSELL

17 de gener: Sant Antoni Abat

 

21 d’abril: Dilluns de Pasqua

 

 

COSTITX

20 de gener

 

8 de setembre

 

 

DEIÀ

12 de maig

 

24 de juny

 

 

ESCORCA

21 d’abril: Dilluns de Pasqua

 

13 de novembre: Dijous Bo

 

 

ESPORLES

21 d’abril: segona festa de Pasqua

 

30 de juny: Dilluns de Sant Pere

 

 

ESTELLENCS

21 d’abril: Dilluns de Pasqua

 

29 d’agost: Sant Joan Baptista

 

 

FELANITX

28 d’agost: Sant Agustí

 

29 d’agost: segona festa de Sant Agustí

Portocolom

16 de juliol: Mare de Déu del Carme

 

25 de juliol: Sant Jaume

s’Horta

15 de maig: Sant Isidre

 

9 de juny: Cinquagesma

Cas Concos

17 de gener:  Sant Antoni

 

10 de setembre: Sant Nicolau

Cala Ferrera

15 de maig: Sant Isidre

 

9 de juny: Cinquagesma

 

 

FORNALUTX

21 d’abril: Dilluns de Pasqua

 

8 de setembre: Nativitat de Nostra Senyora

 

 

INCA

21 d’abril: Dilluns de Pasqua

 

30 de juliol: Sant Abdó i Sant Senén

 

 

LLORET DE VISTALEGRE

8 d’agost: Sant Domingo

 

10 de desembre: Mare de Déu de Loreto

 

 

LLOSETA

23 d’abril: Romeria del Cocó

 

8 de setembre: festa patronal

 

 

LLUBÍ

22 d’abril: Festa de s’Ermita

 

1 d’agost: Sant Feliu

 

 

LLUCMAJOR

29 de setembre: Sant Miquel

 

13 d’octubre: es Firó

 

 

MANACOR

17 de gener: Sant Antoni

 

21 d’abril: Dilluns de Pasqua

Porto Cristo

17 de gener: Sant Antoni

 

16 de juliol: Festa del Carme

 

 

MANCOR DE LA VALL

21 d’abril: Dilluns de Pasqua

 

24 de juny: Sant Joan

 

 

MARIA DE LA SALUT

17 de gener: Sant Antoni

 

8 de setembre: Festa de la Mare de Déu de la Salut

 

 

MARRATXÍ

21 d’abril: segona festa de Pasqua

 

30 de juny: Sant Marçal

 

 

MONTUÏRI

22 d’abril: tercera festa de Pasqua

 

25 d’agost: Dilluns de Sant Bartomeu

 

 

MURO

17 de gener: Sant Antoni Abat

 

24 de juny: Sant Joan Baptista

 

 

PALMA

20 de gener: Sant Sebastià

 

21 d’abril: segona festa de Pasqua

 

 

PETRA

17 de gener: Sant Antoni

 

21 de juliol: Santa Praxedis

 

 

POLLENÇA

17 de gener: Sant Antoni Abat

 

2 d’agost: Nostra Senyora dels Àngels

 

 

PORRERES

21 d’abril: segona festa de Pasqua

 

16 d’agost: Sant Roc

 

 

PUIGPUNYENT

21 d’abril: segona festa de Pasqua

 

8 de setembre: festa patronal del nucli de Galilea

 

 

SA POBLA

17 de gener: Sant Antoni Abat

 

25 de juliol: Sant Jaume

 

 

SANT JOAN

17 de gener: Sant Antoni Abat

 

29 d’agost: festa patronal

 

 

SANT LLORENÇ DES CARDASSAR

17 de gener: Sant Antoni

 

8 de setembre: la Mare de Déu Trobada

Son Carrió

17 de gener: Sant Antoni

 

8 de maig: Sant Miquel

sa Coma, Cala Millor, s’Illot

17 de gener: Sant Antoni

 

12 de setembre: Santa Maria

 

 

SANTA EUGÈNIA

21 d’abril: Dilluns de Pasqua

 

4 d’agost: festa patronal

 

 

SANTA MARGALIDA

21 d’abril: Dilluns de Pasqua

Son Serra i Can Picafort

8 de setembre: Dilluns de la Beata

 

 

SANTA MARIA DEL CAMÍ

21 d’abril: Dilluns de Pasqua

 

28 d’abril: es Firó

 

 

SANTANYÍ

17 de gener

 

25 de juliol

Cala Figuera

17 de gener

 

16 de juliol

s’Alqueria Blanca

17 de gener

 

19 de març

Calonge

17 de gener

 

29 de setembre

Cala d’Or

17 de gener

 

21 d’abril

es Llombards

17 de gener

 

8 d’agost

Portopetro

17 de gener

 

24 de juny

 

 

 

 

SELVA

21 d’abril

 

2 de maig

Caimari

21 d’abril

 

13 de novembre: Dijous Bo

Moscari

26 de juliol: Santa Anna

 

13 de novembre: Dijous Bo

Biniamar

17 de gener: Sant Antoni Abat

 

23 de setembre: Santa Tecla

 

 

SENCELLES

5 de febrer: Santa Àgueda

 

27 de febrer: Beata Francinaina

Biniali

27 de febrer: Beata Francinaina

 

10 de juliol: Sant Cristòfol

 

 

SES SALINES

17 de gener: Sant Antoni Abat

 

21 d’abril: Dilluns de Pasqua

Colònia de Sant Jordi

17 de gener: Sant Antoni Abat

 

23 d’abril: Sant Jordi

 

 

SINEU

17 de gener: Sant Antoni

 

25 d’abril: Sant Marc

 

 

SÓLLER

21 d’abril: Dilluns de Pasqua

 

12 de maig: es Firó

 

 

SON SERVERA

17 de gener: Sant Antoni

 

24 de juny: Sant Joan

 

 

VALLDEMOSSA

21 d’abril: segona festa de Pasqua

 

28 de juliol: Dia de la Beata

 

 

VILAFRANCA DE BONANY

17 de gener: Sant Antoni Abat

 

4 de desembre: Santa Bàrbara

 

 

2.2. Illa de Menorca

 

 

 

ALAIOR

17 de gener: Sant Antoni Abat

 

4 de març: darrer dimarts de Carnaval

 

 

CIUTADELLA

17 de gener: Sant Antoni Abat

 

24 de juny: Sant Joan Baptista

 

 

ES CASTELL

17 de gener: Sant Antoni Abat

 

25 de juliol

 

 

ES MERCADAL

17 de gener: Sant Antoni

 

11 de novembre: Sant Martí d’Hivern

Fornells

17 de gener: Sant Antoni

 

16 de juliol: Verge del Carme

 

 

ES MIGJORN GRAN

17 de gener

 

10 de juliol

 

 

FERRERIES

17 de gener: Sant Antoni i Diada de Menorca

 

21 d’abril: Dilluns de Pasqua

 

 

MAÓ

17 de gener: Sant Antoni Abat

 

8 de setembre: Festa de la Mare de Déu de Gràcia

 

 

SANT LLUÍS

17 de gener: Sant Antoni

 

8 de setembre: Festivitat de Gràcia

 

 

2.3. Illa d’Eivissa

 

 

 

EIVISSA

5 d’agost: Nostra Senyora de les Neus

 

8 d’agost: Sant Ciríac

 

 

SANT ANTONI DE PORTMANY

 

Parròquia de Sant Antoni de Portmany

17 de gener: Sant Antoni

 

5 d’agost: Santa Maria

Parròquia de Santa Agnès de Corona

17 de gener: Sant Antoni

 

21 de gener: Santa Agnès

Parròquia de Sant Mateu d’Albarca

17 de gener: Sant Antoni

 

5 d’agost: Santa Maria

Parròquia de Sant Rafel

17 de gener: Sant Antoni

 

24 d’octubre: Sant Rafel

 

 

SANT JOAN DE LABRITJA

24 de juny

 

5 d’agost

 

 

SANT JOSEP DE SA TALAIA

 

Parròquia de Sant Josep de sa  Talaia, es Cubells

19 de març: San Josep

 i Sant Agustídes Vedrà

5 d’agost: Santa Maria

Parròquia de Sant Jordi de ses   Salines i Sant Francesc de

23 d’abril: Sant Jordi

s'Estany

 

5 d’agost: Santa Maria

 

 

SANTA EULÀRIA DES RIU

 

Parròquies de Santa Eulària, Puig d’en Valls i

12 de febrer: Santa Eulària

Santa Gertrudis de Fruitera

5 d’agost: Santa Maria

Parròquia de Sant Carles dePeralta

12 de febrer: Santa Eulària

 

4 de novembre: Sant Carles

Parròquia de Jesús

12 de febrer: Santa Eulària

 

8 de setembre

 

 

2.4. Illa de Formentera

 

 

 

FORMENTERA

30 de maig: Sant Ferran

 

25 de juliol: Sant Jaume, Diada de Formentera