Activitats als pobles de Mallorca Dia de les Illes Balears 2020
Categories de les activitats
|
[M]usical | [E]sportiva | [C]ultural |
[P]articipativa | [F]amiliar | [I]nstitucional |
[G]astronòmica | ||
Alcúdia
29 de febrer
XV Trofeu de Piragüisme Illes Balears [E]
9.00 h Llac Esperança
Combat de glosat picat: trobada de glosadors de Mallorca i Menorca [C]
20.00 h Auditori d'Alcúdia Més informació
Alaró
29 de febrer
Concert organitzat per la banda de música Cabrit i Bassa [M]
19.00 h Teatre d'Alaró Més informació
Algaida
29 de febrer
II Jornades de Patrimoni d'Algaida i itinerari pel patrimoni d'Algaida [C]
9.00 h - 13.30 h Casal Pere Capellà Més informació Més informació 2
1 de març
Itinerari pel patrimoni de Pina [C]
10.00 h - 13.00 h Diversos jaciments arqueològics Més informació
Andratx
29 de febrer
Ruta cultural: «Miramar i Ramon Llull», a càrrec de Tomàs Vibot [P]
10.00 h - 13.00 h Miramar (sortida Autocars Pujol)
Mostra en viu de l'exposició «Avior» [C]
19.00 h - 20.30 h Teatre Sa Teulera
1 de març
Taller de ceràmica per a infants a partir de 3 anys [F]
10.30 h - 12.00 h Sala de plens de l'Ajuntament
Cercavila Boverí [F]
12.15 h - 13.30 h Inici a la clastra de l'Ajuntament i final a la plaça d'Espanya
2 de març
Visites guiades: Castell de Sant Elm [P]
10.00 h - 13.00 h (visites a les 10.00 h, 11.00 h i 12.00 h) Castell de Sant Elm
Banyalbufar
29 de febrer
Contacontes El castell d'iràs i no tornaràs i taller, adreçat a infants de 3 a 9 anys [P] [F]
11.30 h Plaça de la Vila Més informació
Trobada de la gent del poble per torrar [G]
20.00 h - 24.00 h Plaça de la Vila
1 de març
Ballada popular, a càrrec d'Al-Mayurqa [P]
12.00 h Plaça de la Vila
Binissalem
29 de febrer
Itinerari patrimonial: «Binissalem: un celler a cada passa» [C] [G]
10.30 h – 13.30 h Centre històric de Binissalem i celler Vins Nadal Més informació
Campanet
29 de febrer
Monòleg: Trans-plantar, a càrrec de Diabéticas Aceleradas [C]
18.30 h Casa de Cultura
Campos
28 i 29 de febrer i 1 de març
Campionat de les Balears de Windsurf (classes Techno 293 i RSX), classificatori per al Campionat d'Espanya [E]
11.00 h Club Nàutic Sa Ràpita
Capdepera
1 de març
«Vine a gaudir del teu port»: neteja del fons marí amb submarinistes i activitats lúdiques [P]
10.30 h - 14.00 h Port de Cala Ratjada Més informació
Costitx
1 de març
Concert: «Tres illes dins un piano» [M]
19.00 h Església parroquial Més informació
Esporles
29 de febrer
Actuació de dinamització infantil, a càrrec de Trencaclosques, i espai de joc amb diferents ambients [F] [M]
10.00 h - 14.00 h Placeta del Jardinet
Estellencs
29 de febrer
Demostració de sopes de matances [G]
10.00 h Plaça de la Constitució Més informació
Felanitx
1 de març
Celebració dels 200 anys de la Banda de Música de Felanitx: cercavila, lliurament de la Medalla de la Ciutat a la Banda i concert [M] [I]
17.00 h (cercavila) i 18.00 h (concert) Auditori Municipal
Inca
29 de febrer
Ballada popular amb el grup Revetlers des Puig d'Inca [M] [P]
11.30 h Plaça d'Espanya Més informació
Xanguito en concert [M]
19.00 h Plaça d'Espanya Més informació
1 de març
Teatre: Marjaleres i sabateres, de Tonina Crespí [C]
11.00 h Museu del Calçat i de la Indústria
Llucmajor
27 de febrer
Exposició i conferència: «Mostra de roba tradicional mallorquina» [C]
19.00 h Claustre Sant Bonaventura
28 de febrer
Contacontes i mostra de ball amb l'agrupació Ben Ballat [F] [M]
16.30 h plaça de l'Almirall Joan de Borbó
29 de febrer
Cercavila amb xeremiers de Sa Marina, els gegants de Llucmajor i les agrupacions Castanyetes en Festa i Dit i Fet, i mostra de ball de bot [C] [M]
11.00 h plaça Major
Mostra de ball de bot amb l'agrupació Aires des Pla Llucmajorer i Calabruix [C] [M]
18.00 h pati Claustre
1 de març
Taller de manualitats i ballada, a càrrec de Calabruix [P] [F]
11.00 h - 12.00 h Plaça Espanya
Manacor
1 de març
Ballada popular amb l'actuació de l'Agrupació Sa Torre [P]
12.00 h – 13.30 h Plaça de Ramon Llull Més informació
Montuïri
1 de març
Ballada popular: ball de bot amb tres grups de música [P]
18.00 h - 22.00 h Pista del Dau Més informació
Pollença
1 de març
Concert de Donallop [M]
19.00 h Club Pollença Més informació
Sant Llorenç des Cardassar
1 de març
Taller de circ en família [F]
16.00 h - 18.00 h Plaça de l'Auditori Sa Màniga
Sopar teatralitzat: «Gustatio romana» [C] [G]
19.30 h Auditori Sa Màniga Més informació
Santa Eugènia
1 de març
Cercavila amb mascotes de goma escuma i xeremiers, rondalles de les Illes Balears i actuació musical [P] [F] [M]
12.00 h - 16.00 h Santa Eugènia
Selva
28 de febrer
Obra de teatre: Magallanes.0 [C]
20.00 h Auditori Es Centre de Selva Més informació
29 de febrer
Actuació musical: «Nit de nostàlgia» [M]
21.00 h Pavelló Ses Comes
Sóller
29 de febrer
N’Espardenyeta, contacontes de la rondalla mallorquina, a càrrec de Mariantònia Salas i Arrel’ART [F]
11.30 h Ses Escolàpies. Preu 5 € Més informació
Vilafranca de Bonany
29 de febrer
Ball variat, a càrrec de Pep Soler Manacor Dance [P]
18.00 h Plaça dels Centenaris
Ballada popular amb Aires Vilafranquins i mostra gastronòmica [P] [G] [F]
19.30 h Plaça dels Centenaris Més informació
1 de març
III Concurs Regional Morfològic Club Nacional de Pastor Mallorquí
Concurs regional de cans: ca de bestiar mallorquí, varietat virat [F]
10.00 h - 13.30 h Parc de Josep Maria Llompart Més informació
Taller de xapes; espai de ludoteca amb jocs gegants; espai de contacontes i lectura, i espai de taller de màscares de dimonis [P] [F]
11.30 h - 13.30 h Plaça de Tomeu Penya Més informació